charrier ایران مسابقه وزنه برداری قهرمانی آسیا

charrier: ایران مسابقه وزنه برداری قهرمانی آسیا نخستین مدال طلا

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی محکوم کردن ایرانی‌ها به پرمصرفی براساس آمار شبهه‌دار؟

درحالی که مسئولان صنعت برق همواره تاکید دارند سرانه مصرف برق در کشور بالاتر از استانداردهای جهانی هست، چندی پیش آماری از سوی شورای جهانی انرژی در مورد سرانه مصر

محکوم کردن ایرانی‌ها به پرمصرفی براساس آمار شبهه‌دار؟

محکوم کردن ایرانی ها به پرمصرفی براساس آمار شبهه دار؟

عبارات مهم : انرژی

درحالی که مسئولان صنعت برق همواره تاکید دارند سرانه مصرف برق در کشور بالاتر از استانداردهای جهانی هست، چندی پیش آماری از سوی شورای جهانی انرژی در مورد سرانه مصرف برق در کشورهای متفاوت منتشر شد که نشان می داد کشور عزیزمان ایران جزو کشورهای کم مصرف برق در بین دیگر کشورها هست، ولی بر اساس تعبیر جدیدی که سخنگوی صنعت برق از آمار دارد، انگشت اتهام هنوز به سوی مصرف کنندگان نشانه رفته هست.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار انتشار یافته از سوی شورای جهانی انرژی، میزان سرانه مصرف برق در کشور عزیزمان ایران ۲.۹ مگاوات در ساعت جهت هر نفر است و تنها کشورهایی مانند مصر (۱.۷) و عراق (۱.۲) کمتر از ایرانی ها برق مصرف می کنند؛ این درحالی است که میانگین سرانه مصرف برق در دنیا ۳.۱ مگاوات ساعت به ازای هر نفر است و کشورهایی مانند قطر (۱۷)، کانادا (۱۵)، کویت (۱۴) و سوئد، آمریکا و عربستان (حدود ۱۳) به مراتب برق بیشتری از کشور عزیزمان ایران مصرف می کنند.

اما در این میان، محمودرضا حقی فام، سخنگوی صنعت برق تعبیر جدیدی را راجع به مصرف برق کشورها مطرح می کند. او در پاسخ به این سئوال که آیا باوجود مصرف نسبتا پایین برق در کشور عزیزمان ایران که براساس آمارهای ذکر شده است حتی از میانگین مصرف جهانی هم کمتر هست، همواره مسئولان تاکید داشته اند که مصرف برق در کشور عزیزمان ایران را اوج بخوانند؟ این استدلال را مطرح می کند که چون بعضی از کشورهای بالایی این جدول از برق هم جهت وسایل روزانه و هم جهت گرمایش و پخت و پز استفاده می کنند و ایرانی ها جهت این کار از گاز استفاده می کنند جهت پیدا کردن مصرف واقعی برق در کشور عزیزمان ایران باید مصرف گاز و برق را با یکدیگر تجمیع شده است حساب کرد!

محکوم کردن ایرانی‌ها به پرمصرفی براساس آمار شبهه‌دار؟

به نظر می رسد منظور سخنگوی صنعت برق مقایسه میزان مصرف مجموع انرژی کشور عزیزمان ایران با کشورهای دیگر است که طبیعتا هم کارشناسان داخلی و هم کارشناسان خارجی به پرمصرفی ایرانی ها در حوزه انرژی تاکید دارند، ولی اگر فقط مقایسه مصرف برق کشورها با یکدیگر مدنظر باشد، تجمیع مصرف برق و گاز با یکدیگر اساسا درستی اطلاعات مدیران صنعت برق را زیر سئوال می برد.

به گفته سخنگوی صنعت برق، کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی، کل انرژی خانگی خود را با استفاده از مصرف برق تامین می کنند در حالی که خانوارهای ایرانی از دو انرژی گاز و برق برخوردار هستند. وی با بیان اینکه در اروپا و آمریکا، وسایلی از جمله اجاق گاز و تجهیزات گرمایشی، برقی هستند ولی در کشور عزیزمان ایران این تجهیزات از سوخت گاز استفاده می کنند، گفت:به دنبال این تحلیل های اشتباه، ما مصرف گاز و برق هر خانوار ایرانی را تجمیع و با مصرف برق خانوارهای اروپایی و آمریکایی مقایسه کرده ایم که نتیجه این مقایسه نشان می دهد مصرف ما بسیار زیاد است.

درحالی که مسئولان صنعت برق همواره تاکید دارند سرانه مصرف برق در کشور بالاتر از استانداردهای جهانی هست، چندی پیش آماری از سوی شورای جهانی انرژی در مورد سرانه مصر

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: طبق تحلیل صورت گرفته در سال ۱۳۸۶ میزان معادل گازی که به برق تبدیل می شود برابر با ۱۰ هزار کیلووات ساعت است که حدود سه برابر میزان برق مصرفی در کشور است و اگر این میزان را با حدود ۳ مگاوات ساعت مصرف برق سرانه جمع کنیم، مجموع ۱۲.۹ مگاوات ساعتی سرانه مصرف برق هر نفر، کشور عزیزمان ایران را در رتبه های بالای مصرف سرانه برق در دنیا جای می دهد.

واژه های کلیدی: انرژی | ایران | ایرانی | مقایسه | استفاده | کشورهای دیگر | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog