charrier ایران مسابقه وزنه برداری قهرمانی آسیا

charrier: ایران مسابقه وزنه برداری قهرمانی آسیا نخستین مدال طلا

گت بلاگز سیاسی تصویرهای + گذری به علت بیماری و ارتحال جان‌گداز امام خمینی (ره)

28 سال از ارتحال جان‌گداز بنیانگذار جمهوری اسلامی می‌‍گذرد ولی خاطرات امام خمینی (ره) جهت شیفتگانشان همچنان زنده و ماندنی هست.

تصویرهای + گذری به علت بیماری و ارتحال جان‌گداز امام خمینی (ره)

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد درگذشت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، نگاهی گذرا به علت بیماری و ارتحال جان گداز بنیانگذار جمهور اسلامی می اندازیم.

عبارات مهم : کنترل

سیر بیماری امام خمینی (ره) از روز اول خرداد ماه سال 1368 ه. ش. به طور جدی شروع شد و تیم پزشکان تصمیم به جراحی دستگاه گوارش ایشان گرفتند. بعد از عمل جراحی بیماری ایشان درمان نشد و آخر حضرت امام در ساعت 22/20 روز شنبه سیزدهم خرداد ماه سال 1368 به ملکوت اعلا پیوستند. حضرت امام تمام عمرشان را جهت جلب رضای خدا صرف کرده بـودند و قامتشان جز در بـرابـر او، در مـقابل هیچ قدرتی خـم نشده، و چشـمانشان جز جهت او گریه نکرده بـود. سروده های عارفانه امام خمینی (ره) همه حاکی از درد فـراق و بیان عطـش لحظه وصال محبوب بـود.با ارتحال امام خمینی (ره)، گویی زلزله ‏ای عظیم رخ داده هست، بغضها ترکید و سرتاسر کشور عزیزمان ایران و همه کانون هایی که در دنیا با نام و خبر امام خمینی (ره) آشنا بودند، یکپارچه گریستند و بر سر و سینه زدند.
هیچ قلم و بیانی قادر نیست ابعاد اتفاق را و امواج احساسات غیرقابل کنترل مردم را در آن روزها توصیف کند. روز چهاردهم خرداد 1368، مجلس خبرگان رهبری تشکیل شد و بعد از قرائت وصیتنامه امام خمینی (ره) به وسیله حضرت آیت ‏الله خامنه‏ ای که دو ساعت و نیم طول کشید، بحث و تبادل نظر جهت تعیین جانشین امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب اسلامی شروع شد و بعد از چندین ساعت، آخر حضرت آیت ‏الله‏ خامنه ‏ای (رئیس جمهور وقت) به اتفاق آرا جهت این رسالت خطیر برگزیده شدند.
وداع مردم با امام خمینی (ره) در روز و شب پانزدهم خرداد 1368، با حضور میلیون ها نفر از مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران و سوگوارانی که از شهرها و روستاها آمده بودند، در محل مصلای امام خمینی برگزار شد. هیچ اثری از تشریفات بی‏ روح مرسوم در مراسم رسمی نبود. همه چیز بسیجی و مردمی و باعشق بود. سرتاسر اتوبان و راه های منتهی به مصلی مملو از جمعیت سیاه پوش بود. پرچمهای عزا بر در و دیوار شهر آویخته و آوای قرآن از تمام مساجد و مراکز و ادارات و منازل به‏ گوش می‏ رسید.
در نخستین ساعت بامدادِ شانزده خرداد، میلیونها تن به امامت آیت‏ الله‏ العظمی گلپایگانی (ره) با چشمانی اشکبار بر پیکر حضرت امام نماز گزاردند. مراسم تشییع امام خمینی (ره) از مصلی تا مرقد امام خمینی در جنب بهشت زهرا ـ مزار شهیدان انقلاب اسلامی ـ که به حرم امام خمینی مشهور هست، با احساسات غیر قابل کنترل مردم برگزار شد و پیکر مطهر امام خمینی (ره) به خاک سپرده شد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: کنترل | اسلامی | انقلاب | بیماری | امام خمینی | رئیس جمهور | رئیس جمهور | مراسم تشییع

تصویرهای + گذری به علت بیماری و ارتحال جان‌گداز امام خمینی (ره)

تصویرهای + گذری به علت بیماری و ارتحال جان‌گداز امام خمینی (ره)

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog